Tenis dünyasından Sharapova'ya elveda

[ad_1]

Tenis dünyasından Sharapova’ya elveda

Tenis dünyasından Sharapova'ya elveda

Tenis dünyasının ünlü isimleri, 32 yaşında emeklilik kararı alan Rus tenisçi ‘ya veda mesajı yolladı.

Rus tenisçinin yakın arkadaşları arasında yer alan tek erkeklerde dünya 1 numarası Sırp , kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan Sharapova’nın son yıllarda devam eden sakatlık probleminin aldığı kararda etkili olduğunu vurguladı.

Katıldığı Dubai Tenis Turnuvası’nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Djokovic, “Sharapova, bu spora kendini tamamıyla adayan büyük bir savaşçı. Son 5-6 yılda üst üste yaşadığı sakatlıklara ve geçirdiği ameliyatlara rağmen bu engelleri aşmak için büyük bir irade ve istek gösterdi. Gerçek bir şampiyonda olması gereken özellikleriyle, genç oyunculara ilham verecek. Bu mücadelenin bu şekilde sonuçlanması üzücü, ama harika bir kariyeri geride bıraktı ve kendisiyle gurur duymalı.” şeklinde konuştu.

Sharapova’yı 2011 Wimbledon finalinde mağlup eden Çek tenisçi ise sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ ile aynı kortu paylaşmak benim için büyük bir keyifti. Onunla maçlarım her zaman büyük bir mücadeleye sahne oldu. Onun çalışkanlığına ve mücadele azmine her zaman büyük saygı duyuyorum. Hayatında birçok şey başardın ve bunun sadece başlangıç olduğunu çok iyi biliyorum.” ifadelerini kullandı.

Çinli kadın tenisçi Zheng Saisai ise Sharapova’dan her zaman ilham aldığını belirterek, “O asla pes etmez, sette 5-1 geriye düşse bile skoru önemsemez ve mücadelesini sürdürür. Onun bakış açısı, her zaman bize örnek olacak.” değerlendirmesinde bulundu

[ad_2]

Source link

1970-01-01 03:00:00

Start a Conversation

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.