Çocuk Tenis Okulu

Tenis Antrenmanı

Antalya Tenis Akademisi olarak genç sporcularımıza tenis hayatına ilk adımlarını atarken, modern eğitim yöntemleri ve materyallerini kullanarak dünya kalitesinde eğitim vermeyi amaç edindik.

5 – 8 Yaş çocuklarımız, motorik becerilerini (Koşmayı, Sıçramayı, Esnekliği, Dengeyi, El/Ayak/Göz Koordinasyonunu) kendilerini disipline etmeyi, spor kültürünü örenecekler.

8 – 11 Yaş sporcularımız, tenisteki modern öğretim yöntemleri ve uygun materyaller kullanarak, temel tenis tekniklerini öğrenecek, bununla birlikte denge sürat, reaksiyon, çabukluk, gibi motorik becerilerini geliştirecekler ve üst düzey turnuvalara hazırlanmanın ilk adımlarını atacaklar.

11 Yaş ve üzeri potansiyel tenis oyuncusu yetiştirme programı, üst düzey vuruş tekniklerini, kondisyon ve taktiksel yaklaşımları, tenis mental eğitimi ve maç psikolojisini, video gösterimleriyle teknik analizleri kapsamaktadır.  Ayrıca sporcuların beslenme, antrenman ve maç planlamaları sezon başında belli periyotlarda ve senelik olarak hazırlanmaktadır.

Teknik Antrenman

– İleri Seviye Vuruş Tekniklerinin Öğretimi

– Teknik Analiz

– Teknik İyileştirme

– Teknik Geliştirme

 

Taktik Antrenman

– Maç Oyununu Etkileyen Faktorler

– Turnuva Oyununda Strateji ve Taktikler

– Taktiksel Mac Analizi

– Beş Oyun Durumunun Tanımı ve Uygulaması